Jak pisać dobre teksty na stronę internetową?
O tym, jak ważna jest zawartość każdej strony internetowej nie trzeba nikogo uświadamiać. Specyfika Internetu wymaga jednak, aby była ona podana w odpowiedniej formie. Konsumpcja treści to proces bardzo szybki, dlatego najczęściej wygrywają te teksty, które są łatwo przyswajalne i odpowiednio dopasowane do czytelnika.
2017-12-20, 09:26

W tym artykule pokażemy jak pisać dobre teksty na stronę internetową, które wzbudzą zainteresowanie odbiorców. Oto kilka przydatnych rad.

Prosty język i krótkie zdania – jakie komunikaty stosować do odbiorcy?

Internet to miejsce, w którym czas płynie bardzo szybko. Internauci w zawrotnym tempie przeczesują strony internetowe w poszukiwaniu konkretnych, potrzebnych im informacji. Bardzo często czytany artykuł oceniają pobieżnie, rzucając okiem tylko na jego najważniejsze elementy. Z tego powodu warto wykorzystywać duże, chwytliwe nagłówki, które przyciągną wzrok czytelników i wskażą im, co dokładnie znajdą w danym akapicie. Co do samego tekstu: powinien on być napisany przy pomocy prostego języka i krótkich zdań. Nie możemy pozwolić, aby nasz odbiorca stracił zainteresowanie i zrezygnował z dalszego czytania. Postarajmy się, aby nasz przekaz był dla niego zrozumiały, zwięzły i przydatny.

Jak pisać dobre teksty na stronę internetową?

Jeśli możemy sobie na to pozwolić, spróbujmy pisać nasze teksty w drugiej osobie liczby pojedynczej. Taki zabieg zdecydowanie przybliży nas do naszych odbiorców – zbudujemy z nimi wyjątkową relację. Staniemy się kimś godnym zaufania, co zwiększy naszą wiarygodność w oczach czytelników.

Chcesz przeczytać cały tekst? Koniecznie zajrzyj tutaj :)

KONTAKT / AUTOR
Marta Bober
PR Manager
Conture
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.